Tutvustus

Koos istume rahus kausid meie ees
teehõng neist vaikselt üles tõusmas
õhus müstika ja maagia.

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud teesõpru, kes jagavad teeõhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis. Koguneme enamasti reede õhtutel, mil istume koos ühises ringis ning joome teed vaikuses. Vahel ka kõneleme, kui on midagi öelda.

Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna üht armastatumat jooki. Tee, mida teeõhtutel pakume, on kasvanud põlismetsades, selle lehed elavad ja väekad, täis looduse energiat. Valmistame ja serveerime teed kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga.

Iga teeline, serveerides teed nii hästi kui oskab, järgib tee valmistamisel traditsiooni, mille juured on muistsetes šamanistlikes ja budistlikes õpetustes, meditatsioonis ja gong fu tee kunstis (tee valmistamine vilumuse ja meisterlikkusega). Meie järgitud õpetuses pole tähelepanu niivõrd esitusel ja reeglitel kui kaasaegses Hiina teetseremoonias, vaid püüame teed valmistada viisil nagu seda tegid iidsed targad – serveerides teed kui hinge ravimit.   

Igal Teelise teeõhtul pakume osalejatele tänapäeva maailmas haruldaks muutunud võimalust olla vaikuses. Samuti ka võimalust õppida tundma teemaailma sõbralikus ja rahulikus atmosfääris.

Võta meiega ühendust: teelisetee@gmail.com